Our Blog


Jaka jest najlepsza metoda cięcia cienkich blach stalowych?

Cięcie blach cienkich wymaga specjalnej oraz starannej obróbki. Dlatego nie wszystkie obiekty świadczące usługi z zakresu cięcia blach, podejmują się pracy na cienkim materiale. W Tares możesz liczyć na profesjonalną obsługę Klienta oraz perfekcyjną realizację projektu. Jaka metoda cięcia blach cienkich jest najlepsza? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym wpisie!

Blachy cienkie a grube

Cięcie blach różni się w zależności od ich grubości. W przypadku materiałów o grubości do 1,2 mm obróbka wymaga doświadczenia, by zostało ono wykonane precyzyjnie. Tolerancja jest tutaj bardzo niska. Im grubsza blacha, tym tak naprawdę metod cięcia, jakimi możemy się posłużyć, jest więcej (blachy do 200 mm). W przeciwieństwie do cienkich arkuszy i taśm, gdzie wykonuje się cięcie za pomocą gilotyny, w przypadku grubszych materiałów do dyspozycji są takie metody jak cięcie plazmą, strumieniem wody czy cięcie tlenowe, by mieć gwarancję najlepszych efektów. W Tares lubimy wyzwania, dlatego postawiliśmy na specjalizację w cięciu blach cienkich.

Obróbka blach cienkich

W Tares specjalizujemy się w cięciu bardzo cienkich blach już od 0,1 mm do 1,2 mm. Naszym zadaniem jest wykonywanie precyzyjnego cięcia arkuszy i taśm, bez pozostawiania defektów. Do tego typu prac wykorzystujemy specjalistyczne nożyce krążkowe, dzięki czemu cięcie oraz cała obsługa procesu są właśnie takie, jakie powinny być: wydajne i dokładne. Dlaczego korzystamy z tej metody? W takim wypadku mamy gwarancję wyrównanej krawędzi, bez jakichkolwiek defektów.

Cięcie blach cienkich – co musisz wiedzieć?

Do produkcji często wykorzystuje się materiały typu stal. Surowce te wymagają jednak precyzyjnej obróbki, przygotowania, by mogły stać się półproduktami, które następnie przechodzą kolejny proces, aż do powstania gotowego produktu. Prawdą jest, że nie wszędzie zrealizujesz swój projekt, zwłaszcza jeśli dotyczy on pracy na materiale o cienkich grubościach. Co musisz wiedzieć o cięciu blach cienkich?

Cięcie blach cienkich – najważniejsze informacje

O usługi z zakresu cięcia blach nietrudno w pobliskich centrach stalowych, natomiast jeśli chodzi o cięcie blach cienkich, wiele obiektów niechętnie lub w ogóle nie podejmuje się tego typu czynności. Dlaczego?
Cięcie blach cienkich wymaga precyzji i doświadczenia. Tylko ktoś obeznany w temacie, posiadający umiejętność obsługi specjalistycznych maszyn, może podjąć się działania i wykonać projekt na wysokim poziomie. Firma Tares specjalizuje się w cięciu blach cienkich od 0,1 mm do 1,2 mm, co wyróżnia markę na rynku lokalnym.
Sprawdź cięcie blach cienkich Dąbrowa Górnicza – w Tares podejmujemy się wyzwań, które wymagają zaangażowania!

Współpraca z Tares

W Tares wesprzemy Cię na początkowych etapach produkcji i przygotujemy dla Ciebie formaty blach, według Twoich wytycznych. Dysponujemy wysokiej jakości urządzeniami, które dedykowane są pracy na blachach cienkich. Dzięki czemu zapewniamy dbałość o krawędzie arkuszy oraz precyzyjne cięcie, do podanych wymiarów. Zmodernizowaliśmy linie na arkusze, co daje nam możliwość obsługi nawet bardzo małych formatek. To, co nas wyróżnia, to przede wszystkim kompetentny i doświadczony zespół oraz elastyczność pod kątem zamówień i terminu realizacji. Dla naszych Klientów udostępniamy przestrzeń magazynową, co znacznie ułatwia procesy logistyczne podczas całego okresu trwania współpracy.

Chcesz zrealizować projekt? Napisz do nas! Doradzimy i ustalimy plan działania. Służymy pomocą w zakresie zamówienia odpowiednich materiałów, ale świadczymy także usługi na powierzonym materiale. Zapraszamy do kontaktu!

Zespół Tares – specjaliści od cięcia blach cienkich

Szukasz partnera biznesowego do współpracy, który zrealizuje dla Ciebie projekt w zakresie cięcia blach cienkich? Kogoś, kto wykona robotę precyzyjnie i będzie mieć z Tobą stały kontakt? Sprawdź Tares!

Cięcie blach cienkich

Mało która firma podejmuje się cięcia blach cienkich. Świadczenie takich usług wymaga dokładności, cierpliwości i – co najważniejsze – doświadczenia oraz odpowiednich kompetencji. W Tares mamy zarówno odpowiednie warunki do wykonywania tego typu prac (zakup nowych narzędzi i maszyn, opracowywanie nowych rozwiązań), jak i ludzi z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, na właściwych stanowiskach, którzy realizują powierzone im zadania z pasją. Cięcie blach cienkich to wyzwanie – a my lubimy wyzwania, bo to właśnie one sprawiają, że rozwijamy swój biznes! Masz projekt, którego nikt nie chce się podjąć? Napisz do nas!

Dlaczego my?

W Tares.pl stawiamy na jakość oraz precyzję, a także stały kontakt z Klientem. Jesteśmy specjalistami w zakresie cięcia blach cienkich i wykonujemy tego typu projekty od wielu lat. Dlaczego jeszcze warto z nami współpracować?

 • Aktywnie monitorujemy cały proces cięcia blach. Jeśli naszym zdaniem można wprowadzić poprawki, otwarcie o tym mówimy. Z dbałością podchodzimy do materiału Klienta, nie przeznaczamy go na straty.
 • Sprawdzony i doświadczony zespół. W Tares pracujemy od wielu lat w niezmienionym składzie. To gwarancja kompetencji oraz rzetelnie wykonywanej pracy.
 • Kontakt z Klientem jest dla nas ważny. Przykładem tego jest aktywny monitoring wspomniany powyżej. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji!
 • Dzięki Klientom rozwijamy się i wprowadzamy coraz to nowe rozwiązania, czego przykładem jest: obracanie kręgów i taśm z pozycji wertykalnej do horyzontalnej i odwrotnie.
 • Nasz zespół tworzony jest przez specjalistów. W Tares wyodrębniamy dział handlowy, dział logistyki oraz dział produkcyjny, dzięki czemu możemy świadczyć usługi na naprawdę wysokim poziomie z uwzględnieniem założonych wcześniej terminów. Czeka Cię projekt, który chciałbyś omówić? Skontaktuj się z nami, być może to właśnie my będziemy mogli Cię wspomóc w jego realizacji.

  Z czego powstaje stal?

  Stal jest wszechobecna i przydatna na etapie produkcji w wielu branżach. Materiał ten znajduje szerokie zastosowania zwłaszcza w przemyśle budowlanym czy elektrotechnicznym. Z czego powstaje stal? Odpowiedź znajduje się poniżej.

  Czym jest i jak powstaje stal?

  Stal to materiał, który powstaje ze stopu żelaza z węglem. Od trwałości stali zależy jakość każdej konstrukcji, za pomocą której ją utworzono. Jak powstaje stal?
  Do produkcji wykorzystuje się duże piece hutnicze. W pierwszej kolejności praży się węgiel, a następnie tworzy się żelazo. Do dużego pieca wkłada się rudy żelaza wraz z pozostałymi składnikami: topnikami, koksikiem i rudą nisko krzemionkową. Do produkcji stali konieczna jest bardzo wysoka temperatura, którą uzyskuje się dzięki odpowiednim dyszom (mowa tutaj o 1000 stopni Celsjusza). Stopione surowce zbierają się na dnie pieca, tworząc płynną konsystencję żelaza. Uzyskana surówka transportowana jest do stalowni, gdzie przechodzi proces oczyszczania pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Następnie płynna stal przelewana jest do kadzi transportowych. Często przechodzi również przez etap walcowania (i chłodzenia wodą), co pozwala na utwardzenie materiału oraz nadanie mu odpowiednich kształtów. Gotowa stal może zostać przekazana Klientowi.

  Rodzaje stali

  Możemy mówić o kilku rodzajach stali. Wyróżnia się podział ze względu na skład chemiczny:

  • stal węglowa:
   • niskowęglowa,
   • średniowęglowa,
   • wysokowęglowa,
  • stal stopowa:
   • niskostopowa,
   • średniostopowa,
   • wysokostopowa,
  • oraz rodzaj zastosowania.:
   • stal narzędziowa,
   • konstrukcyjna,
   • specjalna.

  Zastosowanie stali

  Zastosowanie stali jest bardzo szerokie, co też czyni ten materiał bardzo popularnym. Wykorzystuje się go między innymi do:

  • budowy maszyn, dokładnie: poszczególnych części,
  • produkcji samochodów, jako karoseria,
  • instalacji elektrycznych,
  • konstrukcji budowlanych,
  • paneli elewacyjnych,
  • konstrukcji okrętowych, lotniczych i kolejowych,
  • wyrobów stalowych; typu pręty, śruby,
  • stolarki, zwłaszcza okiennej i drzwiowej.

  Firma Tares, specjalizująca się w cięciu blach cienkich, bazuje na następujących materiałach:

  • stal nierdzewna,
  • stal węglowa,
  • stal nieocynkowana,
  • stal zimno-walcowana
  • stal powlekana
  • stal transformatorowa
  • stal prądnicowa,
  • stal nierdzewna,
  • aluminium.

  Stal powstaje w specyficznych i starannie zoptymalizowanych warunkach. Proces wytworzenia materiału składa się z kilku etapów. Zanim gotowy produkt dotrze do Klienta, przechodzi więc długą drogę. Więcej informacji oraz pełną ofertę Stalowego Centrum Serwisowego można zobaczyć na stronie głównej: https://www.tares.pl/

  Co możesz załatwić w Tares?

  Poszukujesz firmy, która specjalizuje się cięciem stali, najlepiej z wieloletnim doświadczeniem i z elastycznym podejściem do Klienta? Skorzystaj ze strony tares.pl, która świadczy usługi już od ponad 25 lat! Teres to centrum serwisowe stali, które gwarantuje niezwykłą precyzję wykonywanych usług. Co możesz załatwić w Tares? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

  Precyzyjne cięcie blach

  Klienci Tares wiedzą, że specjalizujemy się w cięciu blach cienkich, o co trudno w okolicznych punktach tego typu. Świadczenie takiej usługi wymaga zarówno zaawansowanych umiejętności, wieloletniego doświadczenia jak i specjalistycznego sprzętu. Cięcie powinno być starannie dobrane do grubości i rodzaju blachy. Jeżeli szukasz najbardziej precyzyjnej metody, która sprawdzi się w cięciu blachy o grubości od 0.1 mm do 1.2 mm, to koniecznie skontaktuj się z nami. Oferujemy cięcie gilotyną i nożycami krążkowymi, co umożliwia uzyskanie różnych formatów, zachowując przy tym niezwykłą dokładność. Nożyce dokładnie określają miejsce przecięcia. Decydując się na współpracę z nami, możesz liczyć na wysoką jakość świadczonych usług oraz aktywny monitoring procesu i stały kontakt z naszym centrum stalowym.

  Firmę wyróżnia specjalizacja w cięciu blachy cienkiej. Takie umiejętności wykorzystywane są w każdym obszarze, szczególnie w AGD, budownictwie, czy też motoryzacji.

  Usługi świadczone w Tares

  Z pomocą Tares.pl załatwisz również inne rzeczy. Zajmujemy się usługami takimi jak:

  • cięcie wzdłużne blach cienkich na taśmy,
  • cięcie poprzeczne blach cienkich na arkusze,
  • sprzedaż blach w kręgach, taśmach i arkuszach.

  Do każdej usługi podchodzimy z niezwykłą precyzją i gwarantujemy nieskazitelną jakość. Jeśli nie dysponujesz własnym materiałem, możesz zlecić to nam. Zamówimy odpowiednie produkty wysokiej jakości u naszych zaufanych kontrahentów.

  Głównym celem realizowanym przez tares.pl jest gwarantowanie wysokiego poziomu zadowolenia Klienta. Wysokie umiejętności fachowców świadczących tego typu usługi, pozwalają zaoferować kontrahentowi optymalizację kosztów związanych z wykorzystaniem surowca, zabezpieczeniem i magazynowaniem gotowego towaru oraz szybką realizację zamówienia. To właśnie te czynniki świadczą o tym, że tares.pl to najlepszy wybór na rynku. Podejmujemy się wyzwań, które inni odrzucają. Zapraszamy do kontaktu!

  Jak wygląda produkcja stali?

  Stal to bardzo popularny surowiec, wykorzystywany do produkcji w wielu sektorach gospodarki. Na stali opiera się współczesne budownictwo, ale także branża motoryzacyjna, kolejowa czy elektroniczna. Od jej jakości zależy trwałość konstrukcji. Stal niewątpliwe stanowi podstawę przemysłu, ale jak przerabia się ją w materiał konstrukcyjny?

  Etap 1. Spiekalnia
  Pierwszy etap produkcji stali rozpoczyna się w spiekalni. Przygotowanie tego procesu polega na umieszczeniu rudy żelaza z dodatkami m.in. substancji usuwającej zanieczyszczenia oraz koksiku, na poruszającym się ruszcie.

  Etap 2. Wielki piec
  Powstały wsad zostaje przetopiony na surówkę, czyli płynną mieszaninę. Na tym etapie żelazo nadal zawiera wiele zanieczyszczeń, które muszą zostać usunięte.

  Etap 3. Proces konwertorowy
  Wytworzony wsad wrzucany jest od góry, podczas gdy u dołu zestawy dyszowe wdmuchują do pieca powietrze o temperaturze ok. 1000 stopni Celsjusza. Dzięki temu następuje oddzielenie płynnej surówki od produktów niepożądanych. Następnie surówka jest transportowana z pieca do stalowni, gdzie przechodzi proces odsiarczania i oczyszczania tlenem. Po zakończeniu tego procesu otrzymujemy surową stal, która może już trafić w ręce klienta.

  Etap 4. Ciągle odlewanie
  Roztopiona stal jest odlewana do form chłodzących. Dzięki temu wystyga i przybiera określony kształt. Następnie, gdy jest jeszcze gorąca, jest z nich wyciągana. Po usunięciu z form przycina się ją na odpowiednie długości, a po całkowitym schłodzeniu, wysyła do wstępnej obróbki.

  Etap 5. Walcowanie na gorąco lub na zimno – obróbka wstępna
  Po uzyskaniu czystej stali należy nadać jej właściwy kształt. W tym celu wsad stalowy zostaje podgrzany i kształtowany przez obracające się walce. Proces kończy zimny strumień wody skierowany na powierzchnię materiału. W ten sposób powstają gotowe kręgi blachy, które znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie precyzja wymiarów nie odgrywa kluczowej roli, czyli na przykład w budownictwie.
  Niektóre kręgi blach wymagają dodatkowych obróbek. W celu eliminacji problemu podejmowane są stosowne kroki. Jednym z nich jest wytrawianie, czyli usunięcie tlenku żelaza za pomocą kwasu solnego. Poza tym możemy wykonać również obróbkę walcowania na zimno. Do tego procesu będziemy używać walców, które wcześniej nie były nagrzewane.

  Etap 6. Obróbka wtórna
  Ostatni etap polega na nadaniu finalnego kształtu. Obróbka wtórna opiera się na wykorzystaniu dostępnych technik obróbki plastycznej (m.in. powlekania, łączenia, przewijania stali, czy tłoczenia), które umożliwiają zmianę kształtu przedmiotu i powstawanie własności jego materiału przy jednoczesnym zachowaniu spójności.

  Współczesna produkcja stali wykorzystuje zarówno tradycyjne surowce, jak i materiały pochodzące z recyklingu. Proces przekształcania surowego produktu w gotową stal jest dosyć długi i skomplikowany. Biorąc pod uwagę późniejsze modyfikacje, proces może być naprawdę czasochłonny. Jeśli zależy Ci na sprawnej i dobrze wykonanej obróbce gotowego produktu sprawdź naszą ofertę na https://www.tares.pl/. Zobacz, jakie stalowe modyfikacje możemy wykonać dla Ciebie.

  Stale chromowe – jak bardzo są odporne?

  Poszukujesz materiału trwałego, który nie będzie się wgniatał ani zarysowywał? Stal chromowa znajduje się w czołówce najlepszych materiałów do produkcji profesjonalnego sprzętu. Zastanawiasz się, jak bardzo jest odporna?

  Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są właściwości stali chromowej, gdzie są wykorzystywane i czy rzeczywiście są to stale wysoce wytrzymałe.

  Właściwości stali chromowych

  Stale chromowe znane są z niezwykłej ciągliwości, zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach. Dzięki swojej dużej plastyczności stal chromowa jest materiałem bardzo wdzięcznym w obróbce – m.in. z łatwością poddaje się procesowi spawalności. Pokrywanie materiałów dodatkową warstwą chromu, chroni je przed korozją oraz wzmacnia ich wytrzymałość na różne czynniki zewnętrzne. Dodatkowo, z uwagi na wysoką żarowytrzymałość, produkty wykonane ze stali chromowej nie ulegają odkształceniom. Bez wątpienia możemy przyznać, że stale chromowe są bardzo odporne, trwałe i wytrzymałe, co wyróżnia je wśród innych stopów.

  Zastosowanie stali chromowych

  Stal chromowa znajduje swoje zastosowanie w przemyśle, gdzie stanowi ochronną warstwę dla innych metali. Wykorzystywana jest także w produkcji urządzeń, które narażone są na wysokie temperatury i działanie środków chemicznych np. silnie żrącego kwasu siarkowego. W przemyśle energetycznym i chemicznym, ze stali tej powstają turbiny, kotły czy pojemniki ciśnieniowe.

  Cięcie stali

  W industrialnym Śląsku usługi cięcia stali są niezwykle potrzebne. Specjaliści firmy Tares, usługę tę mogą przeprowadzić przy zastosowaniu m.in. plazmy, wody, a także bardzo precyzyjnego lasera. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych wycinarek CNC, Centrum Tares ogranicza liczbę odpadów i emisję szkodliwych gazów. Jest to nie tylko zdrowsze dla środowiska, ale także dla pracowników.

  Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz wieloletniemu doświadczeniu w cięciu stali, Tares – Stalowe Centrum Serwisowe świadczy profesjonalne, specjalistyczne usługi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu w celu umówienia się na konsultacje!