Cięcie blach


Blacha jest niezwykle popularnym materiałem wykorzystywanym w przemyśle motoryzacyjnym, budowniczym oraz infrastrukturze sieciowej. Jest to metal nie tylko odporny na korozję, zmienne temperatury, ale także charakteryzujący się wytrzymałością oraz trwałością. Przez stały rozwój przemysłu oraz zwiększone zapotrzebowanie na półprodukty, wzrosła popularność cięcia bardzo cienkich blach, które oferuje m.in. firma Tares z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Cięcia blach

Cięcie blachy wymaga specjalistycznych umiejętności, sporej dawki doświadczenia oraz nowoczesnego sprzętu, który usprawni cały proces, pozwalając na uzyskanie precyzyjnie przyciętej blachy. W zależności od jej rodzaju i grubości, cięcie powinno zostać odpowiednio dobrane. Nieodpowiedni wybór sprawi, że blacha utraci swoją powłokę ochronną i właściwości, przez co nie spełni swojego zastosowania. Nowoczesnym i popularnym rozwiązaniem jest obróbka blachy za pomocą lasera. Niewątpliwą zaletą cięcia laserem jest precyzja, umożliwiająca uzyskanie różnych kształtów blachy przy zachowaniu wysokiej jakości krawędzi. Największym wyzwaniem, z jakim spotkać można się przy tego typu cięciu są arkusze o wymiarach od 0,1 mm do 0,5 mm. Przy takim zleceniu, najważniejsze jest znalezienie wykonawcy, który wykaże się nie lada doświadczeniem i profesjonalizmem, umożliwiając uzyskanie najwyższej jakości produktu. W takich zadaniach specjalizuje się centrum serwisowe Tares.

Cięcie blach w Katowicach i na Śląsku

Nasza firma oferuje usługi z fachową pomocą oraz profesjonalnym doświadczeniem. Oferowane przez nas cięcia laserowe wykonywane są z doskonałą precyzją. Obróbka blachy nie była nigdy tak prosta. Cięcie laserowe to jest to, na czym warto się zastanowić! Nasza siedziba nie bez przyczyny znajduje się na Śląsku. To właśnie tutaj przemysł żyje, a z tym stale wzrasta zapotrzebowanie na elementy wykonane z blachy.

Nowoczesna metoda — cięcie laserem

Laser jest urządzeniem, które przepala wyznaczony przez Ciebie obszar roboczy. Materiał topi się lub odparowuje, a powierzchnia staje się idealnie gładka i nie powstają żadne wgłębienia lub zniekształcenia. Laser bez problemu stopi każdy rodzaj blachy. Wykonanie drobnych detali i artystycznych elementów jest niezwykle proste przez wiązkę światła prowadzoną przez maszynę. Cięcie laserem pozwala precyzyjnie wykonać każdy projekt, który nie jest możliwy do zrealizowania przy wykorzystaniu innych metod.

Ekologiczny punkt widzenia

Cięcie laserem blach w porównaniu do innych metod jest bardzo wydajne. Nasze maszyny gwarantują, że emisja gazów oraz liczba opadów jest zmniejszona do minimum. Z ekologicznego punktu widzenia cięcie laserem nie jest szkodliwe dla środowiska.

Cięcie blach Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec

Niezależnie czy znajdujesz się w Katowicach, Sosnowcu czy Gliwicach zapewne zauważasz, jak prężnie rozwija się tutaj przemysł i jak szybko powstają nowe hale produkcyjne. Nasze centrum pozwala Ci na wybór miejsca, które tnie blachę za pomocą maszyn CNC, pozwalając na najwyższa precyzję i dbałość o szczegóły. Samo wykorzystanie lasera daje nieograniczone możliwości i nawet najbardziej wymagające zlecenia są do zrealizowania w centrum Tares! Nasze metody cięcia, wzdłużne i poprzeczne, pozwalają na uzyskanie arkuszy o dowolnej długości i szerokości. Proces ten pozwala na cięcie bez uszkodzenia blachy.

Cięcie blachy to proces wymagający precyzji, doświadczenia oraz umiejętności dobrania odpowiedniej metody. Najczęstszym wyborem jest cięcie poprzeczne i wzdłużne, pozwalające na uzyskanie najlepszej wydajności i dokładności przy krótkim czasie realizacji. Nasze centrum powstało z myślą o spełnieniu oczekiwań Klientów, które realizujemy przy pomocy specjalistycznych maszyn i wyspecjalizowanej kadrze.