Cięcie stali


Stal to materiał o bardzo dobrych właściwościach, zarówno mechanicznych, jak i technologicznych. Na rynku odnaleźć można różne rodzaje, które różnią się między sobą zawartością węgla, a co za tym idzie, mają odmienne właściwości. Nowoczesne metody cięcia stali m.in. laserem oferuje firma Tares z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, niedaleko Katowic.

Cięcie stali w Katowicach i na Śląsku

Przed wybraniem metody cięcia stali, należy dokładnie zapoznać się z materiałem. Istotne są takie elementy jak grubość blach, twardość, elastyczność i przeznaczenie. Cięcie stali może być przeprowadzone przy zastosowaniu m.in. plazmy, wody, lasera. Specjaliści z Tares Sp. z.o.o. pomogą w doborze najlepszej metody. Stalowe centrum oferuje m.in. laserowe cięcie stali.

Cięcie laserem jest najbardziej nowoczesną metodą obróbki stalowych elementów. Materiał może być bardzo cienki, od 0,1 mm do około 30 mm. Urządzenie emituje wzmocnioną wiązkę światła, precyzyjnie trafiając w wyznaczony punkt. To sprzęt, który posiada wiele atutów i stanowi konkurencję dla innych metod.

Precyzja w cięciu laserem

Laser to urządzenie, które przy pomocy ciepła przepala wyznaczony obszar. Bezdotykowo określa się obszar cięcia stalowej blachy. Materiał topi się lub odparowuje, dzięki czemu powierzchnia jest idealnie płaska i nie powstają wgłębienia, odpryski, zniekształcenia. Wiązka światła jest niezwykle cienka, więc wykonanie drobnych detali i małych artystycznych elementów jest bezproblemowe. Cięcie laserem umożliwia wykonywanie zaawansowanych projektów, niemożliwych do zrobienia innymi metodami.

Usługa cięcia stali na Śląsku

Śląsk, czyli Katowice i okolice to obszar górniczy, ale także produkcyjny, a co za tym idzie, usługa cięcia, stali jest tam niezwykle potrzebna. W różnych dziedzinach m.in. budownictwie, przemyśle, a także górnictwie ważna jest możliwość powtórzenia wykonywanych elementów. Cięcie laserowe, to gwarancja, że każdy otrzymany element, nawet bardzo skomplikowany, będzie wyglądał identycznie jak poprzedni.

Ekologia

W odróżnieniu od innych metod, cięcie laserem jest bardzo wydajne. Maszyny CNC gwarantują, że liczba odpadów i emisja gazów będzie zmniejszona do minimum. Jest to nie tylko zdrowsze dla środowiska naturalnego, ale także dla pracowników. Centrum dysponuje maszynami o dużej mocy, ponieważ im większa moc, tym szybsza praca i lepsza jakość cięcia. Firma, wykonując zlecenia, korzysta z nowoczesnych wycinarek laserowych CNC. Laser, który jest umieszczony w sprzęcie, jest bardzo wydajny. Urządzenia posiadają najwyższej jakości komponenty, takie jak: źródło lasera, głowica tnąca, czy nowoczesny korpus. Korzystanie ze sprawdzonego sprzętu daje gwarancję, że cięcie stali Katowice zostanie przeprowadzone fachowo.

Nieograniczone możliwości

Możliwości lasera w zakresie cięcia stali są nieograniczone. Urządzenia pracują w dużej mierze bezobsługowo. Zaprogramowany system to ograniczenie pomyłek do minimum. Centrum oferuje całą gamę usług. Do najważniejszych zaliczyć można cięcie wzdłużne i cięcie poprzeczne. Przetwarzając wyroby płaskie z różnego rodzaju blachy, można dostarczyć gotowe formatki nierdzewne, taśmy precyzyjne, arkusze stalowe i inne typy produktów dla producentów z różnych gałęzi przemysłu: budownictwa, motoryzacji, AGD, przemysłu elektrotechniczny itd. Blachy, które poddaje się obróbce w centrum, nie są wykonane tylko ze stali nierdzewnej, ale także są to blachy obustronne lakierowane, arkusze stalowe na lustrzany połysk i blachy ozdobne.

Cięcie stali to proces wbrew pozorom skomplikowany. Ważna jest precyzja, doświadczenie i dobór odpowiedniej metody. Ze względu na wymienione właściwości, zwykle cięcie laserem przy zastosowaniu maszyn CNC jest najbardziej odpowiednie. Podczas konsultacji, wykwalifikowani pracownicy śląskiego centrum, wybiorą najlepszą technikę i sprzęt, aby produkty pasowały do nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Chęć dostosowania się do potrzeb klientów zaowocowała zakupem dwóch profesjonalnych linii. Centrum charakteryzuje najwyższa jakość cięcia, przy optymalizacji kosztów związanych z wykorzystaniem surowca.